Čo obnáša mať webstránku firmy na internete

Internet by sa zjednodušene dal prirovnať k budove s množstvom kancelárií, stolíkov na katalógy a poštových schránok. Cesta k budove je internetové spojenie. Stojan na katalóg je webhosting, schránka je email, menovka na dverách doména a katalóg je webová stránka. V Lemon Lion sa o toto všetko postaráme na jednom mieste.

Táto budova — internet — má veľké množstvo kancelárií, chodieb, súkromných bytov kde sídlia firmy ale bývajú tam i obyčajní ľudia. Do tejto budovy sa musíte na začiatku nejako dostať. Cesta k budove je internetové pripojenie. Toto pripojenie si musia platiť všetci, ktorí sa do internetu chcú dostať, firmy i obyčajní ľudia. Spojenie vášho počítača a internetu zabezpečujú väčšinou veľké firmy, ktoré tieto siete vytvárajú (T-Com, Slovanet, Orange, O2, …). Spojenie môže fungovať po pevnej linke alebo cez mobil. V každom prípade sa zaň musí platiť. Faktúra č. 1

Z hľadiska prehľadnosti a vašeho komfortu je veľmi vhodné aby ste mali čo najmenej dodávateľov, rovnako ako keď staviate dom.

Keď som firma a chcem si vytvoriť svoju webovú stránku, v podstate vytváram katalóg. Katalóg svojich výrobkov, katalóg o svojej firme, návody, cenníky – všetko je to zviazané ako kniha vo forme webovej stránky. Táto kniha je niekde v našej pomyselnej budove položená. Okrem toho si na internete môžem zriadiť poštovú schránku. Na chodbe v budove je množstvo dverí a každé z nich akoby malo svoju poštovú schránku, do ktorej sa hádžu poštové správy — emaily.

Miesto na stolíku, kde je umiestnený katalóg a poštová schránka sú miesta, ktoré niekto na internete musí vytvoriť a aby ste do schránky mohli dostávať poštu a aby ste si mali kde položiť katalóg musíte za to zaplatiť. Volá sa to webhosting — Faktúra č. 2 Pokiaľ chcete aby ľudia nachádzali váše dvere a katalóg pod nejakým názvom musíte si zaň zaplatiť.

Doména — Faktúra č. 3 Právo používať špeciálny názov, doménu, vyprší každý rok. Ako je tomu v budovách bežné, platíte prenájom. Niekedy mesačne, niekedy ročne, väčšina webhostingov sa platí jedenkrát za rok.

Váš katalóg, takisto ako keď si chcete nejaký vytlačiť, musí niekto navrhnúť graficky, aby dobre vyzeral, musí ho naplniť obsahom, to sa volá webová stránka — Faktúra č. 4 Pokiaľ chcete v katalógu robiť zmeny máte dve možnosti. Buď bude katalóg v krúžkovej väzbe kde jednoducho vyhodíte list, ktorý je už neaktuálny a vložiť na jeho miesto druhý list. Môžete to robiť sami, keď ste šikovní, alebo to za vás urobí firma, ktorú si na to najmete —Faktúra č. 5,Faktúra č. 6,Faktúra č. 7, atď. To sú faktúry za úpravu internetového katalógu vašej firmy.

Všetko máte u nás na jednom mieste: doménu, webhosting, emaily, vytvorenie webovej stránky aj jej úpravy a reklamu.

Z hľadiska prehľadnosti a vašeho komfortu je veľmi vhodné aby ste mali čo najmenej dodávateľov, rovnako ako keď staviate dom. Jednému dáte robiť stenu, druhému omietku, často krát sa potom bude omietkár vyhovárať, že stena je krivá a ten čo robí stenu povie, že omietkár nevie omietať. U nás máte okrem faktúry č.1, čo robia len veľké megafirmy, všetky ostatné faktúry na jednom mieste. Na jednom mieste máte doménu, webhosting, emaily, vytvorenie webovej stránky aj jej úpravy.

Ak potrebujete mať všetko okolo webovej stránky na jednom mieste dajte nám vedieť. Postaráme sa o všetko ostatné.

 

Podobné články / Similar posts

 

 Prihláste sa na odber noviniek z blogu