Prečo byť v Google?

Funkciu vyhľadávača Google je zjednodušene možné prirovnať k stolíku, na ktorom je množstvo katalógov, ktoré chlapík Google pozná naspamäť. Keď niečo potrebujeme zoradí katalógy od najlepšieho a ukáže kde v nich hľadanú vec nájdeme. Nestačí mať stránku na aute, baneri či vizitke, pretože tak našu stránku nájdu len terajší zákazníci. Google slúži na zaujatie nových zákazníkov…

Predstavte si, že vchádzate do dverí, za ktorými je chodba bytovky, v ktorej bývate. Je tam postavený stolík a na ňom je 60 katalógov. Medzi nimi je aj Váš katalóg—to je Vaša webová stránka. Idete okolo, unavený z práce, a mali by ste sa prehrabať všetkými katalógmi. Vidíte kopec obalov a netušíte čo všetko v nich môže byť.

Od toho je tu chlapík, ktorý sa volá Google, ktorý má naštudované všetky katalógy, ktoré na tomto pomyselnom stolíku sú, vie od slova do slova celý ich obsah. Keď hľadáte ťažné zariadenie na auto, on vyhľadá ťažné, vyhľadá zariadenie, poskladá slová dohromady a v pamäti sa preberie všetkými katalógmi. Nakoneic šiahne na stolík a vyberie Vám len tie katalógy, o ktorých si myslí, že sú pre Vás najlepšie. Tie Vám ukáže ako prvé. Ďalšie, o ktorým si už nemyslí, že sú také dobré dáva nižšie a nižšie, až Vám urobí stĺpec katalógov, kde na prvom mieste máte katalóg, o ktorom si Google myslí, že je najlepší. V tomto katalógu Vám ukáže, kde nájdete ťažné zariadenie. V tom druhom máte tu na 14. strane a podobne.

Keď na webovú stránku nahráte svoj katalóg, no nemá ho kto na internete ponúkať vašim zákazníkom, nezostáva Vám robiť nič iné než chodiť od dverí ku dverám a ponúkať svoj katalóg “pozrite sa naň”. To znamená, že si webovú stránku vytlačíte na auto, na baner či na vizitku a kto ho nájde, kto už o Vás vie, sa do katalógu pozrie. Nového zákazníka však budete získavať len veľmi ťažko, pretože webových stránok je nepreberné množstvo a zapamätať si všetky nie je jednoduché. Preto je pre Vás Google veľmi dôležitý.

 

 

Podobné články / Similar posts

 

 Prihláste sa na odber noviniek z blogu