Prevádzkujete kemp? Čo by vám nemalo chýbať na webe a prečo

Často sa nám stáva, že klienti, ktorých služby sa míňajú pravidelne ako rožky, zabudnú na potrebu spraviť si webovú stránku. Pokiaľ im podnikanie ide dobre alebo výborne, majú pocit, že im webová stránka nemá v čom pomôcť a investícia do nej by bola zbytočná. Niečo podobné sa deje aj v oblasti ubytovania. Veľa hotelov, penziónov, chát alebo kempingov neaktualizuje a neprerába svoje webstránky, pretože sa spoliehajú na to, že ľudia jednoducho chcú cestovať, ubytovanie potrebujú a nájdu si ho.

Spoliehať sa na to, že ma nájdu, nie je dobrý prístup

 

Spoliehať sa na to, že ten kto chce si ma aj nájde, nie je úplne ideálny prístup. Pretože stále bude existovať časť zákazníkov, ktorí by vás chceli nájsť, keby ste sa im ukázali na správnom mieste a v správnom čase. Stále je veľa zákazníkov, ktorí keď otvoria vašu webku na mobile a nebudú schopní z nej vyčítať to podstatné, odídu na web toho zariadenia, ktoré má pre mobily web prispôsobený. A stále sú zákazníci, ktorí sa boja zavolať či napísať a ak potrebné info nenájdu na stránke, idú automaticky preč.

Všetci títo zákazníci však mohli ostať vo vašom ubytovacom zariadení, ale neurobili tak. Pýtate sa prečo?
Kempovanie 2020

Webstránku nestačí len mať. Treba ju mať spravenú kvalitne

 

V tomto článku sa zameriavam na kempy, nakoľko sme v poslednom čase riešili práve klienta z tejto oblasti podnikania. Spravili sme si prehľad, aby sme zistili, na akej úrovni sa stránky kempov na Slovensku držia a poviem vám, mohlo by to byť teda oveľa lepšie! Ak aj kemp webstránku mal, našli sme na nej muchy, ktoré by sme odporúčali vychytať (a poslať kade ľahšie 😊). Rady spíšem nižšie a verím, že vám padnú vhod!

Ak prevádzkujete kemp, prečítajte si tieto rady, ktoré vašej stránke pomôžu získať viac návštevníkov. A neskôr možno aj rezervácie!

Webstránka kempu musí byť responzívna, inak prídete o potenciálnych návštevníkov

Zaiste váš kemp navštevujú pravidelné skupiny turistov, ktorí si už roky zvykli chodiť na toto miesto. Prečo však nechcete prilákať aj tých nových? Neverte tomu, že staršia generácia nepoužíva mobilný telefón či internet. Cestovatelia dnes jednoducho musia žiť s Google Mapou, ak chcú vidieť kus sveta či kraja. Ak váš web nie je responzívny, ani na mobile sa nezobrazí dobre. Menu bude nečitateľné, texty tiež. Fotky budú malé, klikať na podstránky alebo vypisovať rezervačný formulár bude veľmi obtiažné. Nehovorím o študovaní tabuľky v ktorej budú ceny. Keď je stránka responzívna, všetok obsah sa vizuálne prispôsobí veľkosti zariadenia, na ktorom si web prezeráte (mobil, tablet, počítač). Je to užívateľsky príjemné pre vašich návštevníkov a je to prvý krok, v ktorom ich pri hľadaní kempingovej lokality môžete osloviť (a mať výhodu oproti konkurencii).

Obsah na stránke musí zodpovedať všetky najčastejšie kladené otázky kempingových návštevníkov

Toto platí pre všetkých, ktorí chcú prezentovať prenájom ubytovania na webstránke. Netreba zachádzať do poetických opisov okolia a romantiky pri trblietavom jazierku (i keď opísať zážitky, ktoré ponúkate, nie je na škodu), návštevník však musí z obsahu vedieť na stránku akého zariadenia sa dostal, čo mu ponúkate, čo koľko stojí, a aké aktivity nájde v areáli alebo v okolí.  Či môže vziať psa, aké vyzerá kuchynka, čo všetko ponúkate pre deti, prípadne ako ďaleko ste od jazera.

Tip: zamyslite sa nad tým, na čo najčastejšie (okrem cien) odpovedáte záujemcom cez telefón či email. Je možné, že otázky, ktoré sa najčastejšie opakujú, by ste mali spracovať do informačných blokov a prihodiť ich na web.
Pomôže vám: Zoznam všetkého, čo by ste mali určite spomenúť na webe

 

Zoznam si stiahnite a pri príprave/aktualizácii obsahu škrtajte položku za položkou, ak máte hotovo:

 • Opísať lokalitu, v ktorej sa nachádzate
 • Predstaviť kemp
 • Opísať kapacitu kempu
 • Pre aké skupiny ľudí ste vhodný (ZŤP, baby friendly,…)
 • Opísať ponuku ubytovania
 • Opísať sociálne zariadenia
 • Opísať kuchynku
 • Možnosti stravovania v areáli/okolí
 • Spísať všetky platené aj neplatené služby
 • Možnosti parkovania?
 • Kompletný a aktuálny cenník
 • Kontakty
 • GPS navigácia
 • Mapa areálu aj mapa lokality
 • Výhody lokality a vášho kempu
 • Športové aktivity vo vašom kempe
 • Športové aktivity v okolí
 • Tipy na výlety v okolí
 • Plánované akcie
 • Pravidlá kempu
Camping 2020

Pekné fotky povedia viac ako slová

Nafoťte všetko. Ľudí zaujímajú sociálne zariadenia a nad fotkou záchodov nebudú pohoršení. Nafoťte spoločné priestory, všetky chatky, bungalovy, priestory pre stany, karavany. Spravte zábery na okolie, ohnisko, detské ihrisko a aktivity, ktoré môžu u vás ľudia robiť.

Nezabudnite mať všetky dôležité informácie aj v Google Mape!

Z nášho prieskumu sme zistili, že väčšina kempov zápis v Google mape má. Niektorým však chýbajú linky na web, alebo je ich zápis neúplný. Aké poučenie z toho vyplýva pre vás? Zápis v mape je dôležitý. Vyhľadávanie cez mapy vám môže priniesť aj nových návštevníkov. Nahrajte si do profilu (cez Google Moja firma) čo najviac fotiek kempu, ak máte 3D virtuálnu prehliadku, dá sa tam vložiť. Nezabudnite odpovedať na recenzie a vyplniť celý profil a všetky služby, ktoré vám Google ponúkne. Hoci v zápise na mape nebudú tieto informácie pre užívateľov viditeľné, na základne ich vyplnenia vás Google zobrazuje a umiestňuje vo vyhľadávaní. Je to zadarmo a pomôže vám to, naozaj.

Bonusom je online rezervačný formulár a 3D prehliadka kempu

Ak by ste naozaj do prezentácie išli naplno, obidve spomenuté funkcie vám spravia dobrú službu. Rezervácia online uľahčí spracovanie dopytov na ubytovanie a 3D prehliadka prevedie nových návštevníkov po kempe naozaj detailne. Odporúčam potom nahrať ju do svojho profilu v Google Mapách, cez ktoré je vyhľadávanie užívateľmi stále intenzívnejšie.

Máte chuť prerobiť svoje kempové weby?

Ak som vám spravila chuť na prerobenie webu, som rada. Ak vám pomohli aj moje tipy čo a kde zlepšiť, teším sa spolu s vami. Hoci nás čaká dovolenkové post-korona obdobie a na Slovensku sa zrejme ubytovacie zariadenia naplnia rýchlejšie a viac než minulý rok, netreba sa spoliehať na to, že to bude rovnako aj v nasledujúcom roku.

Ak by ste potrebovali pomôcť s prezentáciou vášho kempu, s reklamou, alebo sa len tak poradiť, náš „kemp“ sa nachádza v Púchove. Ak sme pre vás ďaleko, radi pricestujeme alebo sa s vami porozprávame cez telefón.

Mali by ste záujem o peknú stránku pre váš kemp?
Kontakt

 

Podobné články / Similar posts

 

 

O autoroviPrihláste sa na odber noviniek z blogu