Zabezpečte váš web šifrovaním, kým nie je neskoro!

Ochráňte prenos citlivých dát a osobných údajov medzi vašou web stránkou a jej návštevníkmi. Internetové prehliadače a tiež Google vyhľadávač v súčasnosti aktívne bojujú proti nezabezpečeným webom. Čoraz viac pribúdajú rôzne výstrahy, varovné hlásenia a penalizácie pre weby bez šifrovania. Je teda možné predpokladať, že čoskoro budú všetky nešifrované weby označené ako nebezpečné a zákazníci pôjdu radšej na web konkurencie, ktorý už šifrovanie má, ako na ten váš.

 

4 dôvody, prečo prejsť na šifrovaný prenos dát:

 

1. Bezpečnosť

V prípade, že pripojenie návštevníka na webovú stránku nie je šifrované, môže prípadný útočník vidieť a upraviť všetky údaje, ktoré putujú po sieti medzi týmto návštevníkom a web stránkou. Môže tak získať všetky citlivé údaje ako sú heslá, čísla kreditných kariet a ďalšie dôverné informácie. To však nie je všetko, útočník tiež môže upraviť obsah web stránky, ktorý sa bude návštevníkovi zobrazovať. Môže tak do vašej stránky vložiť svoju reklamu, kód s vírusom, alebo úplne zmeniť znenie textov, ktoré sa nič netušiacemu návštevníkovi javia akoby ste ich na stránku umiestnili vy.

 2. Zvýšenie dôveryhodnosti webu

Ľudia sa necítia dobre na podozrivo vyzerajúcich weboch. Pokiaľ na nich na vašej stránke na každom rohu vyskočí červené varovanie, že pripojenie nie je zabezpečené a prenášané údaje sú ohrozené, pôjdu z vášho webu čo najrýchlejšie preč.

 

Nezabezpečené pripojenie

Nezabezpečené pripojenie

Varovanie pri zadávaní údajov na webe bez šifrovaného prenosu

 

Google certificate alert

Text, ktorý bude pri stránkach bez šifrovania zobrazovať Google Chrome od verzie 68 (júl 2018)

 

 

3. Pozícia vo výsledkoch Google vyhľadávania

Google už v minulosti oznámil, že jeho najväčšou prioritou je bezpečnosť a v súvislosti s tým začal zabezpečené stránky aj zvýhodňovať vo svojom vyhľadávači. Nezabezpečené stránky teda strácajú svoju pozíciu vo vyhľadávaní a budú sa prepadávať čoraz nižšie.

 4. Ochrana osobných údajov a GDPR

Zákony pre ochranu osobných údajov, ako je aj smernica GDPR, hrozia vysokými pokutami za ich nedodržanie. Ich hlavným cieľom je ochrana osobných údajov dotknutých osôb. Práve šifrovanie prenosu je jedným zo základných technických opatrení, ktoré ochráni údaje posielané medzi vašou web stránkou a jej návštevníkmi.

 

Ako zistím, či mám problém so šifrovaním web stránky?

 

Prejdite na svoju web stránku. Vo vašom internetovom prehliadači kliknite vľavo hore na ikonu písmena „i“ v krúžku, prípadne na ikonu zámku.

Ak sa ukáže varovné hlásenie (červenou farbou) „Pripojenie nie je zabezpečené“ máte problém, ktorý treba riešiť.

 

Nezabezpečené pripojenie

Nezabezpečené pripojenie

Ak sa ukáže (zelené) hlásenie „pripojenie je bezpečné“, „zabezpečené pripojenie“, a pod., potom je všetko v poriadku a šifrovanie je nastavené.

 

Zabezpečené pripojenie https

Zabezpečené pripojenie https

Pokiaľ si nie ste istý, či je vaša web stránka zabezpečená šifrovaným prenosom dát, alebo sa nás len chcete niečo opýtať, radi vám poradíme.

 

Podobné články / Similar posts

 

 

O autoroviPrihláste sa na odber noviniek z blogu