Fotografické referencie

(2021) Fotenie a propagácia detských montérok od PMB Kids

Projekt pre PMB Kids bol veselý, farebný a užili si ho tiež deti našich kolegov. Fotili a propagovali sme detské montérky. Našou úlohou bolo produktové fotenie montérok. Fotky sme potrebovali vložiť na web, ale takisto sme s nimi chceli ďalej pracovať v príspevkoch na Facebooku, Instagrame, v letákoch či na billboardoch. Zvolili sme preto fotenie pred bielym pozadím. Napísali sme o tom prípadovú štúdiu.

PMBslovakia-2020-108-_MFA0078-Lezia_na_zemi, montérky, Oblecenie, PMB Kids, PMB Slovakia, skupinova-2

Prečítajte si celý príbeh fotografovania pre PMB Kids

Prípadová štúdia

(2020) Foodstylingové fotografovanie výrobkov Košecký dvor

Projekt propagácie startupu Košecký dvor pozostával najmä z rozsiahleho copywritingu. Kládli sme dôraz na to, že hoci je predajná cena produktov vyššia než tá, na akú sme zvyknutí zo supermarketov, stojí za ňou úsilie a snaha ľudí vrátiť sa k poctivej živočíšnej výrobe. A hlavne predávať mäso, ktoré zdraviu neškodí a ktorého pôvod je jasný.

 

Kvalitný obsah webu potreboval kvalitné fotografie. Na toto fotografovanie radi spomíname. Naozaj sme si ho užívali. Mohli sme sa v ňom vyhrať s dekoráciami a s kulisami, stajlovali sme jednotlivé výrobky tak, aby bola výsledná fotka lahodná pre oko.

Všimnite si, že sme sa snažili vyberať prírodné doplnky, aby sme podporili celú myšlienku mäsiarstva v tom, že v jednoduchosti je krása. Krásnu kulisu nám vytvorila tkaná utierka, rôzne druhy korenia, hrubozrnná soľ, vetvičky rozmarínu a tymianu, rajčiny, hrozno, cesnak, cibuľa alebo horčicové semienka. Odfotené výrobky sme na konci fotenia mali možnosť ochutnať – boli výborné!

kosecky-dvor-fotoreferencie-foodstyling-05

Pozrite si ako pekne vyzerá webová stránka Košecký Dvor
Súčasťou projektu bol aj videospot pre Košecký Dvor

(2020) Fotografovanie pre e-shop Taiga Fashion

Fotografovanie pre Taiga Fashion je ukážkou toho, aké možnosti máte pri získavaní fotografického obsahu pre váš internetový obchod. Klient nás oslovil s tým, či mu vieme pomôcť naplniť nový e-shop. Potrebovali sme nielen kvalitné fotografie aktuálneho sortimentu z predajne, ale taktiež tematické fotografie. Tie dodávatelia zvyčajne neponúkajú, a tak sme ich nafotili my.

taigafashion-fotoreferencie-02
taigafashion-fotoreferencie-03
taigafashion-fotoreferencie-04
taigafashion-fotoreferencie-05
Fotografovanie slečny pre Taigafashion eshop

Fotografovanie sme realizovali v troch fázach: fotografovanie aktuálneho sortimentu kabeliek na bielom pozadí; fotografovanie vybraných kombinácií šiat na bielom pozadí (oboje sme realizovali v našom ateliéri) a následne fotografovanie vybraných kombinácií s modelom v teréne.

(2019) Business portréty pre majiteľov startupu KOLATCH

Fotografovanie dvoch šikovných zakladateľov startupu KOLATCH bolo typickou ukážkou toho ako pristupujeme k tvorbe business portrétov. Dobrá fotografia do firemných kontaktov by mala mať iné kvality ako umelecká, ktorú použijete napríklad na sociálnej sieti v súkromnom profile.

(2019) Business portréty pre majiteľov startupu KOLATCH

Fotografovanie dvoch šikovných zakladateľov start-upu KOLATCH bolo typickou ukážkou toho ako pristupujeme k tvorbe business portrétov. Dobrá fotografia do firemných kontaktov by mala mať iné kvality ako umelecká, ktorú použijete napríklad na sociálnej sieti v súkromnom profile.

Oboch klientov sme odfotili pred viacerými pozadiami a z každého pozadia sme vybrali najlepšiu fotografiu. Biele pozadie funguje skvele na svetlom podklade webstránky, ľahko a čisto sa odstraňuje v prípade potreby. Šedé pozadie je možné takmer rovnako ľahko vyrezať, vytvára neutrálnu hranu pre väčšinu pozadí a umožňuje pozadie nahradiť ľubovoľnou farbou. Portrét na čiernom pozadí zasa skvele funguje na tmavých weboch či na tmavej grafike.

Fotografie sme použili aj v emailových podpisoch
a tiež v peknom katalógu KOLATCH

Vybrané fotografie zo starších projektov

Radi sa postráme o profesionálne fotografovanie vašej firmy, priestorov, produktov či zamestancov.

Kontakt