Tvorba tlačových materiálov s perfektnými textami

Pri tvorbe katalógov alebo brožúr má pre nás obsah a hodnota materiálu vyššiu prioritu ako špičkový dizajn. Myslím si, že práve v tomto sa líšime od iných tvorcov katalógov.

— Martin Faktor, Art Director @ Lemon Lion

Mám záujem

Aké typy tlačovín najčastejšie tvoríme?

Firemné brožúry

 

Ak sa chcete priblížiť ku svojim zákazníkom, spravte si brožúru. Sú stále obľúbené aj napriek silne digitálnej dobe. Najefektívnejšie brožúry sú také, ktorých obsah pochopíte už po rýchlom preletení očami. Zamyslíme sa s vami nad správnym obsahom pre zvolenú cieľovú skupinu. Poradíme, ako zákazníkov nezahltiť informáciami. Pomôžeme vám zvoliť formát aj rozsah pripravovaného materiálu. Informácie potom rozmiestnime s dôrazom na správne tempo, dodržíme jednotnú vizuálnu identitu vašej značky. Na kráse firemných brožúr si skutočne dávame záležať.

Katalógy produktov alebo služieb

 

Pri katalógu z dielne našej agentúry budete mať istotu, že za svoje peniaze dostávate najlepší pomer kvalitného obsahu, pútavých fotografií a špičkovej tlače. Katalógy zbližujú značky s ich klientmi, predávajú produkty, služby, a keď sú kvalitne spravené, je príjemné si ich len tak čítať, alebo listovať. Disponujeme vlastným fotografickým ateliérom. Vďaka tomu máme kompletnú tvorivú kontrolu nad prípravou fotografií. Zvládame správu farieb a preto vaše produkty zobrazíme realisticky, v ich verných farbách. Naši copywriteri vám pomôžu spísať texty do katalógu pútavo. Katalógy vám vytlačíme a postaráme sa tiež o ich distribúciu.

Propagačné letáky pre firmy

 

Propagačné letáky tvoria veľkú časť objemu našich printových prác. Pri tvorbe letákov trváme na jednoznačnom zodpovedaní základných otázok: “Čo chceme, aby čitateľ letáku po prečítaní urobil?” a “Je leták dostatočne jednoduchý, aby ho čitateľ pochopil pri letmom pohľade?”. Samozrejme, pridŕžame sa vizuálnej štylistickej príručky alebo súpravy pre používanie značky (dizajnmanuálu) vašej firmy. Tvorcovia textov dbajú na to, aby písali krátko, ale pútavo. Dizajnéri sa sústredia na správne tempo umiestnenia informácií a súlad so súpravou pre používanie značky. 

Súpravy pre používanie značiek (brand-kit)

 

Získajte kontrolu nad budovaním svojej značky! Vaša vlastná súprava pre používanie značky zaručuje konzistenciu a efektivitu pri tvorbe všetkých materiálov, ktoré budete pre komunikáciu potrebovať. Jednotný vzhľad prináša ľahkú rozpoznateľnosť. Konzistentná prezentácia zvyšuje dôveryhodnosť u cieľového publika, buduje povedomie. Vytvoríme súpravu všetkých pravidiel toho, čo vaša značke je, a tiež toho, čo nie je. Súprava bude obsahovať informácie o používaní písma, loga, sloganov, vzorov, misie, vízii, fotkách a farbách. Vďaka takýmto pravidlám, skompletizovaným v elektronickej alebo v tlačenej verzii, ktorýkoľvek člen vášho tímu, externá firma či freelancer vždy vytvorí materiál zladený s vašou značkou.

Vizitky

 

Krásne a vhodne navrhnutá vizitka je historicky najdostupnejší marketingový nástroj. Môže vytvoriť dobrý prvý dojem počas osobného stretnutia, rokovania, prípadne na výstave, kde vizitku rozdávate budúcim zákazníkom a partnerom. Pri navrhovaní vizitiek sa držíme vizuálnej identity vašej značky. Zvyčajne sú prvým z tlačených materiálov, ktoré pre značku navrhujeme. Vizitky môžeme prepojiť s webom pomocou QR kódov a súborov vCard (VCF). Vytvárame vizitky pre jednotlivcov, aj pre celé tímy. Vizitku oživí aj váš business portrét, ktorý môže vzniknúť v našom ateliéri.

Listy (direct mail)

 

Oslovovanie zákazníkov poštou sa v dnešnej dobe môže zdať ako zastaraná praktika. Budete prekvapení, keď vám prezradíme, že môže mať silnú mieru účinnosti. Kampaň poštou vie byť až 5x účinnejšia ako oslovovanie zákazníkov emailovými kampaňami. Polovica materiálov zasielaných poštou je prečítaná celá a pätina aspoň preskenovaná očami. Dôvodov je niekoľko. Papierová pošta je hmatateľná a fyzická. Umožňuje využiť viac kreativity. Pre veľkú časť publika predstavuje niečo známe a bezpečné. Tlačené materiály, ktoré zasielame poštou, sa dostávajú na miesta, na ktorých je inak nemožné odprezentovať sa inými metódami. Tvoríme listy, ktoré sú krásne, originálne. Pomôžeme vám vytipovať vhodných adresátov, prípadne listy personalizovať. 

Etikety, nálepky

 

V prípade, že vyrábate svoje vlastné produkty, alebo ich chcete originálne zabaliť, zamyslite sa nad tým, aký dojem budí vaša etiketa či nálepka. Tento malý element dokáže spraviť veľké čaro, upúta pozornosť a v prípade, že je originálny, odlíši vašu značku od konkurencie. Navrhneme vám etikety a nálepky na vaše produkty, zladíme ich s vizuálom vašej značky. Posúdime, čo všetko je potrebné na etiketu napísať. Ak potrebujete nápadité názvy pre vaše produkty, náš copywriter vám bude nápomocný aj pri tejto práci.

Všetky naše referencie nájdete v sekcii copywritingové referencie

Spolupráca s Lemon Lion: značka, copywriting, fotografovanie, tlač

Na prvom stretnutí si prejdeme vaše podklady, vizuálnu identitu firmy, cieľové publikum, spôsob a štýl, ako sa mu chceme prihovárať. Dohodneme si stratégiu tvorby obsahu a tiež to, čo z dodaných podkladov využijeme, čo musíme vytvoriť nanovo. Niekedy je potrebné spraviť nové zábery, nájsť ich vo fotobanke, prípadne osviežiť či skrátiť texty. Dohodneme sa aj na odmene za našu prácu. Spoluprácu s nami zvyčajne účtujeme hodinovou sadzbou. Rozsah dopredu odhadneme na základe skúseností s podobnými projektmi z minulosti. Práce začínajú uhradením zálohy.

 

V prípade, že budeme pre vás tvoriť aj obsah katalógu, ako prvý bude s vami spolupracovať náš copywriter. Ak bude súčasťou projektu aj fotografovanie, paralelne sa pustíme aj do neho. V tejto chvíli už budeme mať dostatok informácií pre vytvorenie náhľadu materiálu. Vytvoríme návrh titulky a zvyčajne tiež niekoľkých ďalších strán, ktoré vám zašleme na odsúhlasenie a pripomienkovanie. Keď sa dohodneme na vzhľade katalógu, doladíme, ktoré fotky a texty sa do katalógu dostanú. Dizajnér dokončí zvyšok strán, ktoré vám budú následne zaslané na finálne odsúhlasenie.

 

Tlačový materiál ako brožúra alebo katalóg produktov je v tomto bode pripravený vo formáte do tlače. Ak sme sa dohodli, že projekt nebudeme tlačiť u nás, budeme radi, keď nám dáte kontakt priamo na tlačiara. Odkomunikujeme s ním tlač, aby bol výsledok perfektný. Klient sa niekedy na poslednú chvíľu rozhodne materiál finalizovať aj pre použitie na webe. Nie je to problém, zvyčajne s tým dokonca počítame. Radi vám navrhneme publikačnú platformu, ktorú považujeme za to najlepšie v oblasti zdieľania a prehliadania dokumentov Adobe PDF online.

Overené, legálne široko použiteľné písma

Pre našich klientov hľadáme kompromis medzi krásou písma (použitou typografiou) a praktickým používaním zvolených písiem naprieč všetkými platformami. Nadlinkovými aj podlinkovými. V tlačovinách a v online priestore používame najčastejšie Google fonts. Výsledkom je konzistentná typografia naprieč všetkými kanálmi, ktorými komunikujete vašu značku.

Poradenstvo a hodnotné skúsenosti

Pri práci na akomkoľvek projekte v našej agentúre nebudete komunikovať iba s jedným človekom. Sme tím, ktorý nazbieral hodnotné skúsenosti a radi sa o ne s vami podelí.

Pútavý, štylisticky a gramaticky správne napísaný a copywriterom vytvorený obsah

To, v čom sme naozaj dobrí, je tvorba obsahu pre brožúry, katalógy a akékoľvek iné tlačené materiály pre komunikáciu so zákazníkom (B2C) alebo medzi firmami (B2B). Naši tvorcovia reklamných textov perfektne pochopia cieľ vášho podnikania a aplikujú ho do textov.

 

Pozrite si aj: Ako píšeme reklamné texty

Profesionálne fotografovanie

Fotobanky nepokryjú potreby každého projektu. Firemným klientom preto bežne organizujeme fotografovanie produktov, personálu alebo priestorov.

 

Pozrite aj: Ako fotografujeme

Fotografie z fotobanky Shutterstock

Bežná cena ilustračnej fotografie z tejto známej fotobanky stojí 12 € s DPH. Naša agentúra má nadviazanú dlhodobú spoluprácu s touto fotobankou a preto máme omnoho výhodnejšie ceny. Každý projekt vďaka tomu doplníme vhodnou grafikou či fotkami.

Profesionálne pripravený tlačový dokument

S tlačiarňami – a najmä s tlačiarmi samotnými – si viac ako desať rokov budujeme a udržiavame nadštandardné vzťahy. Cenové ponuky tlače od nás odchádzajú rýchlosťou blesku. Ak sa rozhodnete tlač realizovať u nás, na všetky materiály držíme záruku stopercentnej kvality. Sme ochotní komunikovať aj s tlačiarmi, ktorých ste si našli vy, v záujem výborného výsledku a vašej spokojnosti.

 

Pozrite si aj: PROPLUSCO, odporúčanie po vyriešení reklamácie tlače

Profesionálne zvládnutá správa farieb v každom bode procesu

Máme zvládnutú technológiu presnej správy farieb (color management) v každom bode tvorivého procesu. Fotografujeme presné farby s pomocou X-Rite ColorChecker Passport a svietime svetlami s CRI/TLCI 96+. Monitory kalibrujeme pomocou X-Rite ColorMunki a vďaka softvéru ArgylCMS a fotospektrometru ColorMunki meriame výstupy z tlačiarní a vytvárame ich farebné ICC profily. Spomenuté termíny nepotrebujete ovládať, ale je dobré, keď viete, že si na presných farbách potrpíme a vieme o čom hovoríme.

Tlačoviny pripravené pre typickú európsku tlač na lesklý či matný papier podľa definície ISO 12647-2:2004/Amd 1

V prípade, že sa nedohodneme inak, materiály pripravíme vo farebnom rozsahu typickej komerčnej európskej tlače, či už na lesklý alebo matný papier podľa štandardnej tlačovej definície ISO 12647-2:2004/Amd 1. Nemusíte sa týmto číslam rozumieť, riešime ich s top tlačiarňami u nás, aj v zahraničí. Ak budú vaši tlačiari potrebovať súbory spracované v inej norme, budeme sa im vedieť prispôsobiť.

Materiály, ktoré komunikujú hodnoty vašej značky

Keďže sme tvorcami značiek aj firemných identít, dávame si veľmi záležať na tom, aby materiály, ktoré tvoríme, dokonale súviseli s vašou misiou a víziou. Tlačoviny zladíme s vizuálnou identitou značky. V rámci obsahu kladieme dôraz na správnu formu komunikácie pre vybrané cieľové publikum a tiež tón, ktorým sa prihovárame.

Hlboké znalosti publikačnej platformy ISSUU.com

Veľa klientov požaduje okrem tlačenej verzie materiálov aj digitálnu formu pre webstránku, zdieľanie na sociálnych sieťach alebo pre zasielanie emailom. PDF súbory sú však veľké a na digitálnych zariadeniach neprinášajú asociácie, ktoré ste budovali tlačenou verziou materiálov. ISSUU.com platforma toto všetko výborne rieši. Poradíme vám s ňou.

 

Pozrite si tiež: ISSUU, ideálna platforma pre publikovanie firemných tlačovín v PDF online

powered by Typeform