Tvorba tlačových materiálov s perfektnými textami

To, čím sa odlišujeme od iných tvorcov katalógov či brožúr je, že u nás sú obsah materiálu a jeho hodnota pre čitateľa ešte vyššou prioritou ako špičkový dizajn.

— Martin Faktor, Art Director @ Lemon Lion

Mám záujem

Aké typy tlačovín najčastejšie tvoríme?

Firemné brožúry

 

Brožúru budete potrebovať pre lepšie zblíženie sa so svojimi zákazníkmi. Kvalitné papierové materiály sa v “priveľmi digitalizovanej” dobe dostávajú opäť do popredia. Môžu preraziť šum ak vyzerajú správne a sú na správnom čase na správnom mieste. Najefektívnejšie brožúry sú také, ktoré pochopíte už pri preletení očami. Zamyslíme sa s vami nad správnym obsahom pre zvolenú cieľovú skupinu. Poradíme ako zákazníkov nezahltiť informáciami. Pomôžeme vám zvoliť formát aj rozsah pripravovaného materiálu. Informácie potom rozmiestnime s dôrazom na správne tempo a dodržíme jednotnú vizuálnu identitu vašej značky. Na kráse firemných brožúr si dávame záležať.

Katalógy produktov alebo služieb

 

Pri katalógu z dielne našej agentúry budete mať istotu, že za svoje peniaze dostávate najlepší pomer kvalitného obsahu, pútavých fotografií a špičkovej tlače. Katalógy zbližujú značky s ich klientmi, predávajú produkty či služby alebo je ich jednoducho zábava čítať. Disponujeme vlastným fotografickým ateliérom. Máme vďaka tomu kompletnú tvorivú kontrolu nad prípravou fotografií. Vďaka zvládnutej správe farieb, budete mať istotu v tom, že vaše produkty budú vyobrazené v ich verných Farbách. Naši copywriteri všetko opíšu pútavou formou. Vytlačené budú vyzerať krásne. Postaráme sa aj o ich distribúciu.

Propagačné letáky pre firmy

 

Propagačné letáky tvoria veľkú časť objemu našich printových prác. Pri tvorbe letákov trváme na jednoznačnom zodpovedaní základných otázok: “Čo chceme aby čitateľ letáku po prečítaní urobil?” a “Je leták dostatočne jednoduchý aby ho čitateľ pochopil pri letmom pohľade?”. Samozrejme, pridŕžame sa vizuálnej štylistickej príručky alebo súpravy pre používanie značky (dizajnmanuálu) vašej firmy. Tvorcovia textov dbajú na to aby písali krátko ale pútavo a dizajnéri na správne tempo umiestnenia informácí a súlad so súpravou pre používanie značky. 

Súpravy pre používanie značiek (brand-kit)

 

Získajte kontrolu nad budovaním svojej značky. Vaša vlastná súprava pre použvanie značky zaručuje konzistenciu a efektivitu pri tvorbe všetkých materiálov, ktoré budete pre komunikáciu potrebovať. Jednotný vzhľad prináša ľahkú rozpoznateľnosť. Konzistentná prezentácia zasa u cieľového publika zvyšuje dôveryhodnosť a buduje povedomie. Vytvoríme súpravu všetkých pravidiel toho čo vaša značke je a čo nie je. Bude obsahovať informácie o používaní písma, logách a sloganoch, vzoroch, misii a vízii, fotkách a farbách. Vďaka takýmto pravidlám v elektronickej alebo tlačenej verzií ktorýkoľvek člen vášho tímu, externá firma alebo freelancer vždy vytvoria materiál, ktorý skvele pasuje ku vašej značke.

Vizitky

 

Tvoríme vizitky, ktoré umocňujú dojem profesionality a ukazujú, že ich nositeľ vie dobre plánovať. Krásne navrhnutá vizitka je historicky najdostupnejší marketingový nástroj. Všetko je to o nadväzovaní spojení a vynikajúcom prvom dojme keď počas stretnutia alebo na výstave ľuďom rozdáte pripomenutie, ktoré si so sebou berú domov. Pri navrhovaní vizitiek sa držíme vizuálnej identity značky. Zvyčajne sú prvým z tlačených materiálov vytvorených v rámci súpravy pre používanie značky. Pomocou QR kódov budú prepojené s webom a súborom vCard (VCF). Vytvárame vyzitky aj pre tímy, ktoré sa skladajú zo stoviek ľudí. Každá môže niesť jedinečný QR kód

Listy (direct mail)

 

Oslovovanie zákazníkov poštou sa v dnešnej dobe, môže zdať ako zastaralá praktika. Jej miera účinnosti vás však pravdepodobne prekvapí. Kampaň poštou vie byt aj 5x účinnejšia ako oslovovanie zákazníkov emailovými kampaňami. Polovica materiálov zasielaných poštou je prečítaná celá a pätina aspoň preskenovaná očami. Dôvodov je niekoľko. Papierová  pošta je hmatateľná a fyzická. Umožňuje využiť viac kreativity. Pre veľkú časť publika predstavuje niečo známe a bezpečné. Tlačené materiály, ktoré zasielame poštou, sa dostávajú na miesta, na ktorých je inak nemožné umiestniť sa inými metódami. Tvoríme listy, ktoré sú krásne a originálne. Interakcia s nimi prináša jedinečný zážitok. Vďaka neobmedzeným možnostiam personalizácie budujú vzťah so zákazníkom. 

Všetky naše referencie nájdete v sekcii copywritingové referencie.

Spolupráca s Lemon Lion: značka, copywriting, fotografovanie, tlač

Pri prvom stretnutí si prejdeme vaše podklady, vizuálnu identitu firmy, cieľové publikum, ako sa mu chceme prihovárať a dohodneme sa na stratégii tvorby obsahu. Dohodneme čo s podkladov použijeme od vás a ktoré podklady budeme tvoriť my. Mám na mysli profesionálne fotografie a písanie textov. Dohodneme sa aj na odmene za našu prácu. Spolupráca s nami zvyčajne účtujeme hodinovou sadzbou. Rozsah dopredu odhadneme na základe skúseností s podobnými projektami z minulosti. Práce začínajú podpísaním zmluvy o dielo a uhradením zálohy.

 

V prípade, že sme sa dohodli na tvorbe obsahu, prvý s kým sa stretnete bude copywriter, ktorý s vami strávi dohodnuté množstvo času. Ak bude súčasťou projektu aj fotografovanie paralelne sa pustíme aj do neho. V tejto chvíli už budeme mať dostatok informácií pre vytvorenie náhľadu materiálu. Vytvoríme návrh titulky a zvyčajne tiež niekoľkých ďalších strán, ktoré vám zašleme na odsúhlasenie a pripomienkovanie. Keď sa dohodneme na vzhľade katalógu, zvyčajne už máme dokončené aj texty fotografie a preto dizajnér dokončí zvyšok strán, ktoré vám budú následne zaslané na finálne odsúhlasenie.

 

Tlačový materiál ako brožúra alebo katalóg produktov je potom vo väčšine prípadov pripravený vo formáte do tlače. Ak sme sa dohodli, že projekt nebudeme tlačiť u nás, pre najlepšie výsledky odporúčam posunúť nám kontakt priamo na tlačiara. Klient sa niekedy rozhodne na poslednú chvíľu materiál finalizovať aj pre použitie na webe. Nie je to problém a zvyčajne s tým dokonca počítame. Radi vám navrhneme publikačnú platformu, ktorú považujeme za to najlepšie v oblastí zdieľania a prehľadania dokumentov Adobe PDF online.

Overené, legálne široko použiteľné písma

Pre našich klientov vždy hľadáme kompromis medzi krásou písma (použitou typografiou) a praktickým používaním zvolených písiem naprieč všetkými platformami. Nadlinkovými aj podlinkovými. Najčastejšie používame Google fonts, ktoré ľahko používame ako v tlačovinách tak v online priestore. Výsledkom je konzistentná typografia naprieč všetkými kanálmi, ktorými komunikujete vašu značku.

Poradenstvo a hodnotné skúsenosti

Pri práci na akomkoľvek projekty v našej agentúre nebudete komunikovať iba s jedným človekom. Sme tým, ktorý nazbieral hodnotné skúsenosti a radi sa o ne s vami podelíme.

Pútavý, štylisticky správne napísaný, copywriterom vytvorený obsah s perfektnou gramatikou

To, v čom sme naozaj dobrí, je tvorba obsahu pre brožúry, katalógy a akékoľvek iné tlačené materiály pre komunikáciu so zákazníkom (B2C) alebo medzi firmami (B2B). Naši tvorci reklamných textov perfektný pochopia nuansy vášho podnikania a na textoch z našej dielne je to naozaj vidno.

 

Pozrite aj: Ako píšeme reklamné texty

Profesionálne fotografovanie

Fotobanky nepokryjú potreby každého projektu. Firemným klientom preto bežne organizujeme fotografovanie produktov, personálu a aj priestorov.

 

Pozrite aj: Ako fotografujeme

Fotografie z fotobanky Shutterstock

Bežná cena ilustračnej fotografie z tejto známej fotobanky stojí 12€ s DPH. Naša agentúra má nad viazanú dlhodobú spoluprácu s touto foto bankou a preto máme omnoho výhodnejšie ceny. Každý projekt preto vieme ohodnotiť individuálne a čo najvýhodnejšie.

Profesionálne pripravený tlačový dokument, pri tlači cez nás

S tlačiarňami – a najmä s tlačiarmi samotnými – si viac ako desať rokov budujeme a udržiavame nadštandardné vzťahy. Cenové ponuky tlače od nás odchádzajú rýchlosťou blesku. Ak sa rozhodneš je tlač realizovať u nás na všetky materiály držíme záruku stopercentný kvality.

 

Pozrite aj: PROPLUSCO, Odporúčanie po vyriešení reklamácie tlače

Profesionálne zvládnutá správa farieb v každom bode procesu

Máme zvládnutú technológiu presnej správy farieb (colormanagement) v každom bode tvorivého procesu. Fotografujeme presné farby s pomocou X-Rite ColorChecker Passport a svietime svetlami s CRI/TLCI  96+. Monitory kalibrujeme pomocou X-Rite ColorMunki a vďaka softvéru ArgylCMS a fotospektrometru ColorMunki meriame výstupy z tlačiarní a vytvárame ich farebné ICC profily. Toto nie sú termíny, ktoré potrebujete ovládať ale je dobré, keď viete, že si na presných farbách potrpíme a vieme o čom hovoríme.

Tlačoviny pripravené pre typickú európsku tlač na lesklý či matný papier podľa definície ISO 12647-2:2004 / Amd 1

V prípade, že sa nedohodneme inak, materiály pripravíme vo farebnom rozsahu typickej komerčnej Európskej tlače či už na lesklý alebo matný papier podľa štandardnej tlačovej definácie ISO 12647-2:2004 / Amd 1. Nemusíte sa týmto pojmom rozumieť, riešime ich s top tlačiarňami u nás aj v zahraničí. Ak budú potrebovať súbory spracované v inej norme, budeme sa vedieť prispôsobiť.

Materiály, ktoré komunikujú hodnoty značky

Keďže sme sami tvorcami značiek a firemných identít, dávame si veľký veľmi záležať na tom aby materiály, ktoré tvoríme, Dokonale súviseli s Misiou a víziou. Tlačoviny s ladíme po vizuálnej stránke s vizuálnu identitu značky, takisto po obsahovej stránke kladieme dôraz na správne správnu formu komunikácie pre vybrané cieľové publikum a okrem iného aj tón, ktorým sa prihovárame.

Hlboké znalosti publikačnej platformy ISSUU.com

Veľa klientov požaduje okrem tlačenej verzie materiálov aj ich digitálnu formu pre web, zdieľaneie na sociálnych sieťach alebo napríklad pre zasielanie emailom. PDF súbory sú veľké a na digitálnych zariadeniach neprinášajú asociáce, ktorý ste budovali tlačenou verziou materiálov. ISSUU.com platfroma toto všetko výborne rieši. Radi Vám poradíme viac.

 

Pozrite aj: ISSUU, ideálna platforma pre publikovanie firemných tlačovín v PDF online

powered by Typeform