Čomu do budúcnosti predídete?

Pravidelnou aktualizáciou softvéru predídete efektu technologického dlhu a predídete morálnemu zastaraniu webu. Ak stránka nie je pravidelne aktualizovaná postupne stráca na hodnote, rýchlosť webu je pomalá a web upadá tým pádom stráca aj svoje pozície v Google vyhľadávačoch.

Riziká neaktualizovania webu.

Postupom času môžu stránku napadnúť rôzne vírusi alebo hackeri, ktorý vám stránku zaspamujú nelegálnymi reklamami za ktoré vám hrozí pokuta. Príslušné orgány ako napr.: Ministerstvo vám môže stránku zablokovať, vyzve vás aby ste nelegálne reklamy odstránili, no v horšom prípade môžete riskovať aj zmananie stránky a stratu všetkých údajov.

Odpovede na časté otázky

O čom je celé toto aktualizovanie?

V skratke, to najefektívnejšie, čím dokážeme a v čo najvyššej miere predísť rizikám spojeným s napadnutím nezabezpečeného WordPress je to, že programátor čo najčastejšie web skontroluje a vykoná všetky spomínané činnosti. Programy sa trocha líšia v rozsahu ponúkaných služieb, no to na čo sa potrebujete pozerať v prvej miere je to, ako často sa aktualizujú WordPress, téma a pluginy. Programátor vám najčastejšie skontroluje váš web pri programe Optimal – každý mesiac, a teda 12x za rok. Pri programe Štandard to urobí každý druhý mesiac – 6x za rok a pri najlacnejšom programe Základ vám web skontroluje každé tri mesiace – 4x za rok. Táto frekvencia je to najdôležitejšie, čo ovplyvňuje riziko napadnutia WordPress.

Čo sa môže WordPress stať? Aké sú riziká?

Pri napadnutí WordPress webu sa môže napríklad stať to, že váš web začne vo vyhľadávači Google vytvárať odkazy na pochybné stránky niekoho druhého. Napríklad propagovať hazard alebo erotické služby. Rôzne úrady, ktoré na to dozerajú vás potom budú kontaktovať s pokutami. Okrem finančných problémov sa môže narušiť aj imidž vašej spoločnosti, keď vám napríklad “robot” umiestni nevhodné reklamy na titulku webu.

Nepotrebujem najvyšší program. Webstránka sa mi nemení, je statická. Či?

Niektorí klienti pochopili túto službu tak, že najvyšší program je iba pre eshopy a oni, majú “iba” webstránku, na ktorú nedopĺňajú obsah, takže nepotrebujú ten najvyšší program. Pretože nepotrebujú Optimalizáciu rýchlosti, Odporúčanie vylepšení či Proaktívny manažment. Moja odpoveď je zhrnutá v otázke “O čom je celé toto aktualizovanie?”. V skratke – to čím predchádzate napadnutiu je, ako často sa aktualizujú časti WordPress.

Nie je to len zbytočné vyťahovanie peňazí z klientov?

Dôvod, prečo túto službu ponúkame je ten, že naozaj veríme v jej dôležitosť a prínos klientom. Za 12 rokov fungovania agentúry sme sa naučili, že sa s modernými webmi spájajú aj udržiavacie poplatky. Kedysi tomu tak nebolo. Táto služba je autentická, naozaj predchádza problémom. Ak máte záujem, pri osobnom stretnutí vám môžem ukázať, ako sme s klientom úspešne vyriešili reálne napadnutie vrátane správy z dozorného úradu. Predmetná komunikácia bude samozrejme anonymizovaná, kvôli ochrane nášho klienta.

Kontaktujte nás. Pomôžeme vám vybrať vhodný balíček pre vašu webovú stránku.

Kontakt