esfo
Kategória
Copywriting, Webové stránky

 

 

Spoločnosť ES4O (effective system for organization) pomáha firmám zlepšovať systémy riadenia, zavádza ISO normy a robí audity vnútorných procesov. Ich snahou je zefektívniť chod firemných procesov a odstraňovať neefektivitu (straty).

 

Výzva

Klient nás oslovil so žiadosťou o celkové vylepšenie webovej prezentácie spoločnosti. Doterajšia webová prezentácia nekomunikovala dostatočne jasne, čím sa klient zaoberá a aké riešenia ponúka.

 

Naše riešenie

  • redizajn logotypu
  • redizajn webovej stránky
  • responzívny dizajn pre mobilné zariadenia
  • copywriting
  • naplnenie nového obsahu a fotografií na web

 

Copywriting obsahu pre nový web sme postavili na jednoduchej myšlienke. Texty na webe budú napísané jazykom, ktorý používa sám klient pri komunikácií so zákazníkmi. Hodiny práce copywriterov spolu s klientom sa pretavili na funkčný a ľahko čitateľný text, ktorý milujú ľudia aj Google. Spolu so správnym pomerom profesionálnych fotografií kombinovaných s fotografiami, ktoré urobil zákazník, sme vytvorili nový web, ktorý ihneď po otvorení webstránky komunikuje zameranie spoločnosti, jej víziu a služby — jazykom klienta. Kliknite na tento odkaz pre Ukážku vytvorených textov.

 

Webová stránka dobrú pozíciu v organických výsledkoch vo vyhľadávači Google. Z tohto dôvodu návštevnosť predchádzajúceho webu nedosahovala potrebné hodnoty. Ako hlavné príčiny sme identifikovali neschopnosť webu prispôsobovať sa mobilom a tabletom a nedostačujúcu kvalitu obsahu. Časťou riešenia bolo vytvorenie obsahu webu kompletne nanovo.

 

Predchádzajúca webová stránka zaostávala tiež technologicky. Grafiku sme inovovali na responzívny dizajn. Obsah webu teraz návštevníci môžu pohodlne a spoľahlivo čítať na mobilných zariadeniach a tabletoch. Hlavné črty dizajnu sú jednoduchosť, čitateľnosť a profesionálny dojem.

 

Pri prerobení grafiky sa naskytol priestor na inováciu logotypu spoločnosti ES4O. Z loga sme odstránili prvky, ktoré spôsobujú ťažkosti pri zmenšovaní na reklamných predmetoch a tlačovinách s malou plochou. Spolu so zmenou loga sme zmenili aj doménu na takú, ktorá sa ľahšie pamätá a diktuje. Finálny návrh sa páči aj nám, aj klientovi a zároveň spĺňa všetky nároky kladené na moderné logo a jeho použitie.