Fotenie a propagácia detských montérok od PMB Kids

PMB Kids fotografovanie z ateliéru

PMB Slovakia, s.r.o. patrí medzi našich stálych klientov. Rozbehli sme spolu nejeden projekt a spokojnosť bola na oboch stranách. Tentokrát bol náš spoločný projekt veselý, farebný a užili si ho tiež deti našich kolegov. Fotili a propagovali sme detské montérky šité pod značkou PMB Kids.

 

Niekedy je skutočne ťažké vybrať si tú správnu značku detského oblečenia. Hlavne ak hľadáte niečo funkčné a kvalitné, čo vydrží šantenie v záhrade, na piesku či v lese. PMB Kids vytvorilo nápadité detské montérky, ktoré všetky spomenuté aktivity zvládnu. A ešte ich aj prežijú! Značka nadviazala na skúsenosti z krajčírskej dielne, v ktorej sa venuje šitiu pracovných odevov – montérok pre dospelých.

 

Našou úlohou bolo produktové fotenie montérok. Fotky sme potrebovali vložiť na web, ale takisto sme s nimi chceli ďalej pracovať v príspevkoch na Facebooku, Instagrame, v letákoch či na billboardoch. Zvolili sme preto fotenie pred bielym pozadím.

Za modelov sme vzali deti našich kolegov; chlapčenské montérky si obliekal Jonáš a dievčenské Eliška. Obaja boli v rovnakom veku a v podobnej výške. Bolo to prvé fotenie s detskými modelmi v našej agentúre a tak sme sa naň pripravili aj čo sa občerstvenia týka. Gumené cukríky a ovocie nesmelo chýbať! Foteniu predchádzalo aj stretnutie s klientom. Pani Gachulincová, ktorá celý projekt PMB Kids riadi, nám doniesla na ukážku montérky a porozprávala nám, na ktoré ich prvky by sme sa mali pri fotení zamerať. Odskúšali sme veľkosti obom deťom, dohodli sme termín fotenia a dúfali v dobrú náladu našich malých modelov.

 

Detské montérky PMB Kids nepatria medzi najlacnejšie detské montérky. Pretože sú kvalitné. Sú šité na Slovensku a z takej bavlny, ktorá sa používa aj na pracovné modely pre dospelých. Majú množstvo prvkov ako sú reflexné prúžky, nastaviteľný pás a traky, šikovné vrecká na drobnosti, prešité kolienka či napríklad spodnú manžetu, ktorú je možné odvinúť a montérky tak predĺžiť. Všetky tieto prvky im dávajú pridanú hodnotu, a preto sme sa pri fotení zamerali aj na ne.

PMB Kids chce navyše prezentovať montérky ako oblečenie aj pre dievčatká. Vymysleli úžasný dievčenský model montérok, pre ktoré zohnali cukríkovo ružovú látku. Poniektoré kombinácie sme fotili ako unisex. Hoci na prvý pohľad by niekto montérky zaradil ako chlapčenské, nafotili sme v nich aj Elišku a musíme uznať, že jej to vo všetkých modeloch svedčalo.

 

Nafotili sme tiež spoločné zábery, v ktorých sa obe deti držia za ruky, ležia na zemi alebo skáču. Práve s týmito zábermi sme mali veľké plány pri objednanom billboarde a tiež grafike pre Facebookovú stránku. Fotky sme doplnili jednoduchými pracovnými rekvizitami – hrabličkami, rýľom a kýblikom. Deťom sme obuli pracovnú obuv a pani Gachulincová im pripravili jednofarebné tričká. Tie boli vždy vo farbe, ktorá sa v nejakom elemente nachádzala aj na montérkach. Deti boli naozaj zladené a montérky na nich vyzerali úžasne!

Do novej webstránky sa klient nechcel pustiť. Pre prezentáciu využil svoju terajšiu stránku, na ktorej sme vytvorili podsekciu PMB KIDS. Na rad prišiel aj menší copywriting – predstavili sme výrobcu a značku samotnú, podrobne sme opísali všetky výhody a funkcie montérok. Keďže je na webe jednoduchý objednávkový formulár, návštevník stránky si vie montérky objednať aj týmto spôsobom. Preto sme považovali za dôležité napísať o montérkach všetko. Nechýba tabuľka s veľkosťami a detailný popis prvkov, ktoré montérky majú.

 

Facebookovú stránku si klient riadi sám – my sme mu však dali dobré rady ako stránku naštartovať a založili sme ju. Vytvorili sme tiež grafiku do hlavičky. Fotky z fotenia si PMB pravidelne vkladá do príspevkov, ktorými značku na Facebooku prezentuje. Podobne je tomu aj na Instagrame.

Vytvoriť billboard z dobrých fotiek nie je problém. Vybrali sme tú fotografiu, na ktorej deti ležia na zemi – ako po dobrej a zábavnej hre na dvore či v záhrade. Pridali sme logo a nápis „Veselé detské montérky“. A dosť. Stavili sme na minimalizmus, na to, aby vynikla najmä fotka spokojných detí a značka samotná. Nič viac a nič menej. Veď predsa každý z nás vie, kde také montérky môže použiť. Len možno doteraz nevedel, že sa šijú aj na Slovensku a tiež pre dievčatá.

 

Detské montérky chce PMB Kids predávať aj v obchodoch s domácimi potrebami, s náradím, či na trhoch. Poradili sme im kartónový stojan, ktorý by v obchode zaručene upútal pozornosť a v ktorom by mohli byť letáčiky s fotkami všetkých farebných kombinácií. Stojan vyrobila naša partnerská firma Beel. Výška zodpovedala reálnej výške detí. Stojan je naozaj milý a hravý. Pozrite na veselého modela Jonáša, ktorý sa tiež pobavil na tom, že sa stretol so svojou „kartónovou“ verziou.

Celý príbeh o fotení pre PMB Kids ukazuje najmä to, ako sa na začiatku nového projektu oplatí investovať do vlastných a dobrých fotiek produktov, ktoré ste sa rozhodli vyrábať a predávať. Z jedného fotenia viete potom „nakŕmiť“ viacero reklamných kanálov a to bez menšej námahy, či ďalšej potreby investovať do fotenia.

 

Ak máte záujem o nafotenie vašich produktov, či už pred bielym pozadím alebo v rámci nastajlovaných koláží, ozvite sa nám a niečo spolu určite vymyslíme. Pre ukážku nášho ďalšieho fotenia si pozrite Košecký dvor, kde sme fotili mäso a mäsové výrobky pre chutný regionálny projekt.

Pre ukážku nášho ďalšieho fotenia si pozrite Košecký dvor, kde sme fotili mäso a mäsové výrobky pre chutný regionálny projekt.

Ak máte záujem o nafotenie vašich produktov, či už pred bielym pozadím alebo v rámci nastajlovaných koláží, ozvite sa nám a niečo spolu určite vymyslíme.

Kontakt

Text prípadovej štúdie Kristína Lišková
Fotografovanie Martin Faktor
Klient PMB Slovakia
Agentúra  Lemon Lion, SK