Animované logo pre EDEN HAUS

Animované logo Eden Haus

Eden Haus vyrábajú a stavajú montované nízkoenergetické drevené domy. To, že doba so sebou prináša všadeprítomný video obsah si vyžaduje, aby sme značku v každom videomateriáli komunikovali jasne a konzistentne. Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť animovanú verziu logotypu pre nasledujúce videá.

 

 

Tvorivé obmedzenia

 

Pro môj tvorivý proces býva prospešným keď si pri projekte vytýčim niekoľko obmedzení, takže tieto boli moje: Definitívne som potreboval animáciu, ktorá by bola schopná sa za krátky čas prehrať od začiatku. Potreboval som niečo dosť rýchle na to, aby som tým mohol začať a tiež ukončiť akýkoľvek videozáznam. Ale potom nie príliš krátke. Predal som myšlienku „niečo viac ako jednoduché animované písmená.“ Plánoval som totiž ukázať prísľub, ktorý stojí za značkou.

 

 

Proces

 

Po krátkom obrazovom scenári vyzeralo päť sekúnd ako správna dĺžka. Jedna sekunda pre príchod a odchod, dve sekundy pre logo, aby sa zobrazilo a všimli sme si ho. Nakoniec ešte asi jedna sekunda pre niečo, čo spojí animované písmená s prísľubom značky.

 

 

Vizuálne prvky

 

Klient už mal vizuálnu identitu zavedenú. Nešlo o tvorbu nového loga. Uvedomil som si, že mi písmená pripomínajú dom. Moderný, presne taký, aké klient stavia. Pretože klient nechce súperiť o najnižšiu cenu, musí ponúkať niečo viac ako dom. Tým niečím môže byť napríklad prísľub funkčnej a harmonickej domácnosti, ktorú získate po postavení domu – domov pre svojich blízkych.

 

Ku každému domu, ktorý vyrobia, zvyčajne patrí zelená záhrada. Tu bol nápad, ktorý som hľadal. Niekoľko stromov, možno lavička pre vizuálne prepojenie sľubu s grafickými prvkami. Zelené slnko nefungovalo, ale štylizované mraky, ktoré sa pohybovali pomalšie, pozadiu dodali zaujímavý efekt paralaxy. Ideálne miesto vedľa vášho domu postaveného počas niekoľkých dní, nie mesiacov.

 

Zvyšok bola hračka: kľúčové snímky, načasovanie animácie a krivky dynamiky v aplikácii Adobe After Effects.

Obrazový scenár Martin&nbsb;Faktor
Animácia  Martin Faktor
Agentúra Lemon&nbsb;Lion, SK