Animované logo pre EDEN HAUS

Animované logo Eden Haus

Eden Haus vyrába a stavia montované nízkoenergetické drevené domy. To, že doba so sebou prináša všadeprítomný videoobsah si vyžaduje, aby sme značku v každom videomateriáli komunikovali jasne a konzistentne. Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť animovanú verziu logotypu pre firemné videá.

 

 

Tvorivé obmedzenia

 

Pre môj tvorivý proces býva vždy prospešné, keď si na začiatku vytýčim niekoľko obmedzení. V tomto prípade to boli: definitívne som potreboval animáciu, ktorá by bola schopná sa za krátky čas prehrať od začiatku po koniec; potreboval som niečo dosť rýchle na to, aby som tým mohol začať a tiež ukončiť akýkoľvek videozáznam, ale zároveň niečo, čo nie je príliš krátke. Predal som teda klientovi myšlienku, že vytvoríme „niečo viac ako jednoduché animované písmená.“ Plánoval som totiž ukázať prísľub, ktorý stojí za značkou.

 

 

Proces

 

Po krátkom obrazovom scenári sa mi päť sekúnd javilo ako správna dĺžka. Jedna sekunda pre príchod a odchod, dve sekundy pre logo, aby sa zobrazilo a všimli sme si ho. Nakoniec ešte jedna sekunda pre niečo, čo spojí animované písmená s prísľubom značky.

 

 

Vizuálne prvky

 

Klient už mal vizuálnu identitu zavedenú. Nešlo teda o tvorbu nového loga. Uvedomil som si, že mi písmená pripomínajú dom. Moderný, presne taký, aké klient stavia. Pretože klient nechce súperiť o najnižšiu cenu, musí ponúkať niečo viac ako dom. Tým niečím môže byť napríklad prísľub funkčnej a harmonickej domácnosti, ktorú získate po postavení domu – prísľub toho, že vytvoríte domov pre svojich blízkych.

 

Ku každému domu, ktorý v Eden Haus vyrobia a postavia, zvyčajne patrí zelená záhrada. Tu som našiel inšpiráciu. Niekoľko stromov, možno lavička pre vizuálne prepojenie sľubu s grafickými prvkami. Zelené slnko nefungovalo, ale štylizované mraky, ktoré sa pohybovali pomalšie, dodali pozadiu zaujímavý efekt. Obraz mal vykresliť ideálne miesto vedľa vášho domu, postaveného počas niekoľkých dní, nie mesiacov.

 

Zvyšok už bola hračka: kľúčové snímky, načasovanie animácie a krivky dynamiky v aplikácii Adobe After Effects. Mám hotovo.

Obrazový scenár Martin&nbsb;Faktor
Animácia  Martin Faktor
Agentúra Lemon&nbsb;Lion, SK